Tarihe tanık fotoğraflar

Fotoğraf sanatı adına ülkemizde uluslararası düzeyde yapılan çalışmaları tanıtmak ve daha geniş kitlelere fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla yayın hayatına başlayan Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi'nin 11'inci kitabı fotoğraf ustası Ali Öz'e ayrıldı. 'İnsan açlığa katlanabiliyor ama sevgisizliğe, tutkusuzluğa ve amaçsızlığa katlanamıyor. Benim de insan sevgimin odaklandığı en dolaysız ve en somut bir sesleniş aracı oldu fotoğraf sanatı' diyen Öz'ün objektifinden yansıyan hayata dair gerçekleri bu kitapta bulmanız mümkün.


Ali Öz'ün objektifinden dünyadaki olayları yansıtan fotoğraflardan oluşan Irak'tan Nahçivan'a, Londra'dan Hindistan'a ve İstanbul'a birçok fotoğrafın yer aldığı kitap, Mayıs ayından itibaren raflardaki yerini alacak. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergi açan ve dia gösterisi yapan Ali Öz, fotoğraflarıyla sayısız ödül ve mansiyon aldı. Sırasıyla Nokta, Güneş, Milliyet, Cumhuriyet, Aktüel, Tempo, NTV MAG ve Birgün'de çalışmış olan Öz halen serbest foto muhabirliği yapıyor.


Fotoğraf severlerin, fotoğraf sanatına ilgi duyanların kitaplığında olması gereken 'Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi' eserlerinin fiyatları ise 12 YTL olacak. Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi'nden daha önce; İzzet Keribar, Gülnur Sözmen, Recep Dönmez, İbrahim Zaman, Gültekin Çizgen, Ara Güler, Sabit Kalfagil, Yusuf Tuvi, Tuğrul Çakar ve Kazım Zaim'in kitapları yayımlanmıştı.